۰
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز خبر داد؛

خردادماه؛ اجرای فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار تا خرداد ماه امسال با هدف انتقال روزانه یک میلیون مترمکعب گاز راه‌اندازی می‌شود.
خردادماه؛ اجرای فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار
به گزارش چهاربهاران، سعید مومنی درباره گازرسانی به نیروگاه چابهار اظهار کرد: بر اساس قرارداد میان شرکت ملی گاز ایران و پیمانکار اجرای طرح، فاز نخست گازرسانی به نیروگاه چابهار، اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: گازرسانی به نیروگاه چابهار در دو فاز تعریف شده که فاز نخست برای گازرسانی یک میلیون مترمکعب در روز و فاز دوم برای گازرسانی روزانه 2 میلیون مترمکعب است.
 مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز درخصوص گازرسانی به مناطق جنوب‌شرق کشور ادامه داد: هدف اصلی گازرسانی به منطقه جنوب سیستان و بلوچستان افزون بر گازرسانی به نیروگاه چابهار، فراهم کردن شرایط مساعد برای صادرات گاز ایران به عمان است.
ایران و عمان در سال 1392 یادداشت تفاهمی در زمینه صادرات گاز طبیعی امضا کردند که با اجرای آن، گاز ایران با یک خط لوله به صورت مستقیم از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود.
ایران برای تولید سالانه یک میلیون و 500 هزار تن ال‎ان‌جی در تاسیسات ال‌ان‌جی عمان به این کشور گاز صادر می‎کند.
ظرفیت انتقال گاز با خط لوله صادرات گاز ایران به عمان روزانه یک میلیارد و 500 میلیون فوت مکعب خواهد بود.
قرار است بخشی از ظرفیت این خط لوله در عمان به گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) تبدیل و به بازارهای هدف صادر شود و باقیمانده ظرفیت خط لوله به بازارهای آتی در کشورهای جنوب خلیج فارس اختصاص یابد.
در همین حال، بیژن زنگنه، وزیر نفت، شامگاه چهارشنبه (22 فروردین‌ماه) پس از دیدار با محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان، گفت: تا پایان ماه ژوئن نحوه توافق برای احداث خط لوله انتقال گاز ایران به سلطان نشین عمان نهایی می‌شود.
گازرسانی به زابل از طریق سی‌ان‌جی
مومنی، با بیان این‌که گازرسانی به شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان نیز از طریق سی‌ان‌جی اجرایی می‌شود، ادامه داد: روش گازرسانی سی‌ان‌جی به زابل تا زمان احداث و بهره‌برداری خطوط انتقال گاز ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: شرکت مهندسی و توسعه گاز که متولی احداث خطوط انتقال گاز است، مراحل تکمیل خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار را مطابق برنامه اجرا می‌کند.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 451403
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *