۰

پهلوگیری کشتی حامل محموله گندم ترانزیتی در بندر چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: هفتمین کشتی گندم ترانزیتی با نام آرزو حامل 600 دستگاه کانتینر 20 فوت از هندوستان به مقصد افغانستان وارد بندر چابهار شد.
پهلوگیری کشتی حامل محموله گندم ترانزیتی در بندر چابهار
به گزارش چهاربهاران حسین شهدادی  اظهار کرد: چهار هزار و 200 دستگاه کانتینر از محموله گندم ترانزیتی اهدایی هندوستان به افغانستان از سال گذشته تاکنون وارد بندر چابهار شده است.
وی افزود: نخستین محموله ترانزیتی گندم اهدایی هندوستان به افغانستان شامل 640 دستگاه کانتینر به میزان 15 هزار تن، هفتم آبان 96 از بندر "کاندلای" هندوستان به مقصد چابهار بارگیری و وارد این بندر شد.
وی گفت: 110 هزار تن گندم اهدایی هندوستان در مجموع از راه بندر شهید بهشتی چابهار انتقال پیدا می کند که قرار است با بیش از پنج هزار دستگاه کامیون به افغانستان حمل شود.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تردد این کامیون ها علاوه بر ایجاد اشتغال سبب رونق مجتمع های خدمات رفاهی طول مسیر چابهار- ایرانشهر- خاش- زاهدان- میلک هیرمند نیز می شود.
 چابهار یکی از بهترین، به صرفه ترین و کم هزینه ترین مسیرها برای انتقال و ترانزیت کالاهای افغانستان به کشورهای مختلف دنیا است.
چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب: 451357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *