۰

محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند صادر می‌شود

طبق اعلام مسئولان دولت افغانستان از نیمه اول سال جاری برنامه صادرات محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند آغاز می‌شود.
محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند صادر می‌شود
به گزارش چهاربهاران معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود کشتی آرزو حامل اولین محموله گندم ترانزیتی به مقصد افغانستان از مبدا بندر کاندلا هند در سال جدید خبر داد و گفت: این کشتی شامل ۶۰۰ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت پر، دیروز وارد بندر چابهار شد و بلافاصله پس از پهلوگیری و انجام عملیات پاس، تخلیه محموله شروع و ظرف مدت ۲۲ ساعت عملیات تخلیه کشتی به اتمام رسید.
حسین شهدادی افزود: این محموله به وزن ۱۵ هزار تن است و نکته قابل توجه در تخلیه کشتی، تخلیه ۲۷، ۵ دستگاه کانتینر در ساعت می‌باشد که با توجه به تجهیزات موجود قابل قبول است.
تاکنون ۴۲۰۰ دستگاه کانتینر از محموله گندم ترانزیتی از کشور هندوستان وارد بندر چابهار و به کشور افغانستان ترانزیت شده است.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: طبق اعلام مسئولان دولت افغانستان از نیمه اول سال جاری برنامه صادرات محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند آغاز می‌شود که این موضوع کمک مهمی به کاهش هزینه حمل این محصولات خواهد کرد.
 
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب: 451356
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *