۰

مراقب عروس ها در سواحل چابهار باشید!

در ایام نوروز عروس دریایی میهمان سواحل جنوبی کشور است، اما بدون توجه به چیزی افراد داخل آب را مورد گزش قرار می‌دهد.
مراقب عروس ها در سواحل چابهار باشید!
به گزارش چهاربهاران، هرسال با نزدیک شدن به ایام نوروز و روز‌های ابتدایی سال، در سواحل جنوب کشور شاهد نزدیک شدن عروس‌های دریایی به سواحل هستیم. این پدیده هرسال در خلیج فارس و دریای عمان رخ می‌دهد. بیشتر این جانواران دریایی به سواحل چابهار در استان سیستان و بلوچستان می‌آیند.

این عروس‌های دریایی انقدر به ساحل نزدیک می‌شوند که به شناگران رسیده و در مناطقی حاضر می‌شوند که مسافران و افراد محلی مشغول شنا هستند.

بیشتر عروس‌های دریایی پس از غروب آفتاب به ساحل نزدیک می‌شود و اقدام به گزیدن شناگران و افرادی که داخل آب هستند می‌کنند. این گزیدگی‌ها چنان دردناک و بعضا خطرناک است که می‌تواند فرد را راهی بیمارستان کند.

تجربه سال‌های گذشته ثابت کرده است هر ساله در ایام نوروز یکی از مهمترین عملیات‌های تیم‌های امداد و نجات دریایی هلال احمر در جنوب کشور همین گزش مسافران از سوی عروس دریایی است.

بهتر است مسافران به هیچ وجه در ایام نوروز در سواحل دریای عمان و خلیج فارس از مناطق مشخص شده برای شنا خارج نشده و در سواحل دیگر شنا نکنند. ساعات پایانیروز و بعد از غروب خورشید به علت نزدیک شدن عروس دریایی به ساحل زمان مناسبی برای شنا نیست.

در سال‌های گذشته به طور میانگین بین ۲۳۰ تا ۲۸۰ مسافر دچار گزش عروس دریایی در ایان نوروز می‌شدند.
سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب: 451338
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *