۰

ثبت اقامت 146هزار مسافر نوروزی در منطقه آزاد چابهار

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: اقامت 146 هزار و 62 مسافر نوروزی از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در هتل ها، کمپ‌ های چادری، هتل آپارتمان ها، خوابگاه ها، مدارس و چادرهای خودجوش مسافرتی سطح این منطقه به ثبت رسیده است.
ثبت اقامت 146هزار مسافر نوروزی در منطقه آزاد چابهار
طاهره شهرکی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: شهرستان چابهار به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور از جذابیت های فراوانی برای مسافران داخلی و خارجی برخوردار است؛ سازمان منطقه آزاد چابهار در تعطیلات نوروزی امسال تمهیدات لازم را برای استقبال و میزبانی از مسافران اندیشیده به طوریکه بیشتر خدمات رفاهی به مسافران را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده است.
وی با اشاره به برنامه های گردشگری چابهار افزود: اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی و هنری، جشنواره بهار در چابهار، برگزاری کارناوال های شادی، آموزش تورلیدرها برای استقبال بهتر مسافران، جشنواره ها و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی وسوغات، اجرای زنده تلویزیونی در سالن ورزشی ورنا و پارک سنگی لیپار سبب جذب گردشگر به چابهار شده است.
معاون خدمات گردشگری چابهار ادامه داد: انجام کارهای تبلیغی و اطلاع رسانی به موقع و مناسب از طریق خبرگزاری های رسمی نظیر خبرگزاری جمهوری اسلامی، شبکه های مختلف اجتماعی، رسانه های جمعی، شبکه تلویزیون استانی، پخش زنده و اجرای برنامه های تولیدی برای معرفی هر چه بهتر توانمندیها و ظرفیت ها تاثیر فراوانی در جذب گردشگر به چابهار داشته است.
وی تصریح کرد: ستاد تسیهلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار از چند ماه قبل با برگزاری منظم جلسات هماهنگی سعی بر ارائه خدمات مطلوب به مسافران را داشته است تا رضایت مطلوب گردشگران را جلب کند.
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: شهرستان چابهار از زیرساخت های خوبی در بخش گردشگری برخوردار و نیاز است مراکز اقامتی، پذیرایی و اسکان به چند برابر افزایش پیدا کند تا در ایام تعطیلات با کمبود امکانات برای میزبانی از مسافران مواجه نباشیم.
شهرکی تشریح کرد: چابهار یکی از بهترین نقاط سیستان و بلوچستان و کشور برای تفریح و گردش است که گردشگران داخلی و خارجی می توانند از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن دیدن کنند، تمام امکانات و تمهیدات برای استقبال از مسافر نوروزی در منطقه آزاد چابهار اندیشیده شده و نیروهای این سازمان برای ارائه خدمات تا پایان تعطیلات نوروزی در آماده باش هستند.
وی ضمن اظهار امیدواری از توسعه شهری چابهار اذعان کرد: چابهار آِینده ای درخشان در توسعه صنعت توریسم دارد و سرمایه گذاری در این زمینه می تواند در کمترین زمان به سود آوری خوبی برسد همچنین سازمان منطقه آزاد چابهار اقدامات خوبی برای رفاه حال مسافران و گذراندن لحظاتی خوش در جای جای نقاط گردشگری چابهار و کنارک از سواحل گواتر و پسابندر تا درک زرآباد با همکاری افراد محلی و به ویژه دهیاران و شوراهای روستایی انجام داده است.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: برگزاری تورهای گردشگری یک روزه و چند روزه پیش بینی شده تا مسافران بتوانند از وقت خود برای تفریح و گردش بهتر استفاده کنند همچنین 30 عنوان برنامه متنوع فرهنگی و تفریحی ویژه گردشگران نوروزی در این منطقه در حال اجراست.
 وی خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار امسال برای اقامت، پذیرایی و تفریح مسافران نوروزی برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی، هنری و گردشگری پیش بینی کرده است، برگزاری 11 جشنواره، ورزش های آبی ساحلی، جنگ های شادی، والیبال ساحلی، رقابت های رالی، کارناوال متنوع ثابت و خیابانی، جت اسکی، عرضه غذاهای سنتی و محصولات صنایع‌ دستی و تفریحات دریایی از جمله برنامه های پیش بینی شده برای مسافران است.
انتهای پیام/ک
دوشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 451337
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *