۰
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار عنوان کرد؛

بررسی الحاق یک بندر به منطقه آزاد چابهار

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: الحاق یک بندر به منطقه لازمه توسعه می باشد به طوری که با راه اندازی و آغاز به کار بندر شهید بهشتی در سال ۹۶، در حوزه صادرات رشد ۱۳۳ درصدی در منطقه آزاد چابهار به دست آمد.
بررسی الحاق یک بندر به منطقه آزاد چابهار
به گزارش چهاربهاران عبدالرحیم کردی در جلسه شورای منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: این طرح با توجه به طرح توسعه مناطق آزاد باید در دولت نهایی شود همزمان، طرح الحاق بندر شهیدبهشتی به منطقه آزاد چابهار در شورای‌عالی مناطق آزاد درحال تدوین بوده و توافقات ابتدایی بین ما و سازمان بنادر درحال انجام است تا به محض ارائه، مراحل تصویب این طرح در مجلس انجام شود. 
وی به راه‌اندازی اولین پرتال سرمایه‌گذاری در منطقه اشاره کرد و افزود: توانستیم مدت زمان لازم برای ثبت شرکت‌ها را در منطقه آزاد چابهار از حدود یک ماه به دو روز کاهش دهیم که این موضوع برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و ما توانستیم به تسهیل شرایط کسب‌وکار با سرعت در صدور مجوزها نزدیک شویم. 
رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه فعال‌سازی صنایع فولاد و پتروشیمی در چابهار به‌عنوان نقش این منطقه در اقتصاد ملی دیده شده، ادامه داد: یکی از ماموریت‌هایی که دنبال می‌شود اتصال قوی این صنایع به اقتصاد محلی است که اکنون وجود ندارد و برای این امر آموزش جوامع محلی برای حضور در این صنایع انجام شده و هدف‌گذاری هزار نفری برای تربیت نیروی کار ماهر تدوین شده که ۸۰۰ نفر آن تاکنون نهایی شده است.
کردی در ادامه با بیان اینکه سال ۹۷ سال شکوفایی تولید در چابهار خواهد بود، تاکید کرد: بیش از ۸۰ میلیارد تومان پروژه برای تامین زیرساخت‌ها در سال ۹۷ در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به افتتاح بندر شهیدبهشتی در سال‌جاری که با مشارکت هندی‌ها و ظرفیت ۵/ ۸ میلیون تن در فاز اول شروع به کار کرده است، تصریح کرد:‌ این کار مبتنی بر ماموریت و رسالت منطقه در حمل‌ونقل ترانزیتی منطقه چابهار صورت پذیرفت.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه چابهار پیوند دهنده و حلقه لجستیک محور ترانزیت شرق است، خاطرنشان کرد: هدف‌گذاری اصلی ما فعال شدن ترانزیت محور شرق است و بر این اساس ۸۰۰ میلیون دلار فاینانس وزارت راه برای خط راه‌آهن چابهار نهایی شده که این موضوع آرایش جدید باری در منطقه چابهار ایجاد می‌کند که در راستای سیاست‌ها و اهداف است و این منطقه به لحاظ جغرافیایی برای ذی‌نفعان جذابیت دارد.
​انتهای پیام/ک
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 451307
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *