۰
با شعار پیروزی در جنگ نرم با بصیرت در تصمیم،شجاعت در اقدام و پیروی از رهبر و امام؛

چهارمین اردوی آموزشی_تشکیلاتی افسران ویژه دانشجویان دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد

چهارمین اردوی آموزشی_تشکیلاتی افسران با شعار پیروزی در جنگ نرم با بصیرت در تصمیم، شجاعت در اقدام و پیروی از رهبر و امام این اردو با حضور پنجاه تن از دانشجویان در سالن فرخی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد.
چهارمین اردوی آموزشی_تشکیلاتی افسران ویژه دانشجویان دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد
به گزارش چهاربهاران، مردم به خصوص نخبگان برای اینکه بتوانند تشخیص دهند و تصمیم درستی بگیرند ،نیاز به بصیرت دارند، در مرحله دوم گاها تشخیص صحیح داده می شود اما به واسطه فشار سنگین روانی و رسانه ای و یا حب و بغض های شخصی، حزبی و گروهی و ضعف نفس اقدام موثر در لحظه و درست صورت نمی پذیرد که نیاز به شجاعت و تقوای الهی دارد، همچنین در دیدار رمضانی مقام معظم رهبری با دانشجویان این جمله را بیان کردند و شجاعت در اقدام نیز از میان صحبت های حضرت آقا انتخاب شد. رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند تشکل های دانشجویی برای اقدامات خود معطل نگرانی یا ناراحت شدن فلان فرد یا دستگاه نشوند، بلکه جوانب کار را بسنجد و هر گاه متوجه نادرست بودن اقدام خود شدند از همانجا برگردند.
از طرفی پیروی از خط امام از آنجایی انتخاب شد که شعار امسال اردوی آموزشی_تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل هم حول همین موضوع بود.
این اردو با حضور چندین تن از اساتید و کارشناس های مختلف در روز ۲۶ بهمن ماه شروع شد. در ابتدای کار درس اخلاق تشکیلاتی در نظر گرفته شد چرا که بنا به تجربه اگر فردی قصد دارد به تشکیلات ورود کند ابتدا باید با اخلاق و منش و مرام تشکیلات آشنا شود تا در تشکیلات آسانتر  بتواند با دیگران تعامل کند. این کلاس با حضور حجت الاسلام میر شفیعی استاد حوزه و دانشگاه شهرستان چابهار برگزار شد.
 علیرضا فیروزی دبیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور و فعال مطالعات منطقه در کلاس اصول تشکیلاتی در رابطه با پیچ و خم های تشکیلات سخن گفت.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهرستان در میان دانشجویان حاضر شد و باعث خوشحالی دانشجویان شد که این مقام مسئول به میان آنان آمده است، حجت الاسلام و المسلمین موسوی در رابطه به تشکیلات، ولایت و شاخصه های انقلابی گری صحبت هایی ارائه کردند و در پایان سخنان خود گریزی هم به اغتشاشات اخیر زدند و از وجود راز های نهفته ای در این رابطه خبر داد.
دانشجویان خواهر و برادر با نحوه فعالیت رسانه ای، فضای مجازی و فرصت ها و تهدید های آن، بحث نشریات آشنا شدند.
رحیمی نژاد کارشناس ارشد روابط بین الملل که همچنین از ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار مبحث اغتشاشات اخیر را دنبال کردند که این بحث حتی به نتیجه های خوبی هم رسید. اما باز هم وقتی به مطالبات حضرت آقا از دانشجویان دقت می کنیم بحث آزاداندیشی است که همه ساله این موضوع را بیان می کنند .
در این راستا هم،بعد از نماز مغرب و عشا هنگامی که دانشجویان در مسجد نبوت دانشگاه حضور داشتند یک کرسی آزاد اندیشی با موضوع "عملکرد صدا وسیما بعد از انقلاب" برگزار شد و بقیه دانشجویان هم نظر ها و نقد های خود را در رابطه با این موضوع بیان کردند.
در رابطه با همین مطالبه مقام معظم رهبری یک مسابقه تیتر آزاد اندیشی هم در این اردو برگزار شد که موضوع مسابقه هم بحث داغ این روز های کشور یعنی موضوع حجاب بود.
کارگاهی در رابطه با آسیب شناسی جنبش دانشجویی شروع شد و با صحبت های عمو زاده از ادوار انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه سمنان با موضوع مدیریت زمان و مهارت های فردی تشکبلاتی ادامه یافت. در پایان نیز حجت الاسلام محبی کارشناس خانواده ابتدا به بررسی نقش زن در غرب پرداختند که این موضوع هم از آنجایی انتخاب شد که رهبرانقلاب در دیدار رمضانی امسالش از دانشجویان خواستند مسئله "زن در غرب" را در تحقیقات خود دنبال کنند و در این کلاس دانشجویان به بررسی چالش های حضور اجتماعی زنان در ایران و غرب پرداختند بعد هم در رابطه با مهم ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده و ازدواج مباحثی از جمله دوستی های قبل از ازدواج، نگاه صحیح به زندگی و ازدواج، ملاک ها، مهارت ها، آسیب شناسی های قبل از ازدواج، متوهم شدن دوستی های قبل از ازدواج و تاثیر آن در زندگی مشترک، سوءظن بین دختر و پسر در بعد از ازدواج و ملاک های انتخاب همسر را مطرح شد.
در اختتامیه اردو نیز پس از نماز مغرب و عشا دانشجویان نزد مزارشهدای دانشگاه آمدند تا با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کنند.
انتهای پیام/ ف
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب: 451219
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *