امام جمعه موقت اهلسنت چابهار:

اتکا به برجام گره گشای مشکلات اقتصادی کشور نیست/ بهانه تراشی های آمریکا به نقص برجام توسط ایران نشان از دشمنی دیرینه این کشور است

10 بهمن 1396 ساعت 11:49

امام جمعه موقت اهلسنت چابهار گفت: برجام و عمل به برجام تاکنون در ایران به درستی انجام شده است ولی این رویکرد تاثیر چندانی بر اقتصاد مردم نداشته و بسیاری از مردم به نان شب محتاج می باشند.


مولوی عبدالواحد بزرگزاده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: توافق برجام با کشورهای 5+1 توافق خوبی بود اگر دشمنی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با ما وجود نداشت چگونه می شود با دشمن مصالحه کرد وقتی تشنه خون ماست مسلما بهانه تراشی های امروز هم سرچشمه از همان کینه و عداوت آمریکایی ها از بدو انقلاب اسلامی ایران می باشد.
​وی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت اصلاح طلبان در دوره جاری افزود: دولتمردان ما اگر توافق برجام را انجام داده اند دلیل بر این نیست که کشور را رها کرده اند و چشم امید به یک معاهده و قرارداد پشتیبان داشته باشند بنابراین این معاهده مکملی برای عملکرد اصلی دولت در درون کشور است نه اینکه دستاورد بزرگی برای رسیدن به همه اهداف انقلاب اسلامی ایران باشد.
​امام جمعه اهل سنت چابهار توجه به پژوهشگران و مخترعان کشور را چه در زمینه اقتصادی و چه در زمینه های کارگری اقتصاد مقاومتی عنوان و ادامه داد: بزرگترین ضعف برخی از دولت ها عدم توجه به نیروی داخلی کشورهای خود است و این بزرگترین امتیاز برای هر کشوری محسوب می شود وقتی که جوانی به دنبال کار است واین اقتصاد کشور را رشد می دهد نه اینکه منتظر باشیم تحریم ها با برجام رفع شود.
​وی تولید داخلی را با اهمیت تر از توجه به برجام دانست و تصریح کرد: انسان در کودکی یاد می گیرد که دشمن قابل اعتماد نیست و سیاسیون ما باید چنین مسئله کوچکی را در برنامه های بزرگ کشوری همچون برجام فراموش نکنند؛ امروز بسیاری از مردم به نان شب محتاجند، چرا دولت تمرکز خود را بر روی مسائل آب و کشاورزی قرار نمی دهد.
​مولوی بزرگ زاده خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی راه حل شادمانی مردم ایران است و دهان دشمنان را می بندد، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید داخلی تا از واردات و خروج ارز از کشور جلوگیری شود، اقتصاد مقاومتی یعنی خودکفایی تا حدی که دیگر دست نیاز برای واردات کالا به سوی غیر دراز نشود و حتی آن وقت با صادرات اضافات کشور، سایر کشور ها با افتخار کالای ما را خریداری کنند تا رشد چند برابری حاصل شود.
​انتهای پیام/ک


کد مطلب: 451093

آدرس مطلب: http://4Baharan.ir/news/451093/اتکا-برجام-گره-گشای-مشکلات-اقتصادی-کشور-نیست-بهانه-تراشی-های-آمریکا-نقص-توسط-ایران-نشان-دشمنی-دیرینه-این

چهاربهاران
  http://4Baharan.ir