۰
در افتتاحیه اولین مرکز مدیریت و مداخله در بحران سیستان وبلوچستان مطرح شد

بحث مقابله با بلایای طبیعی جدی گرفته شود/ در مهار بحران ها نقطه اتکاء مردم باشد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در کشوری هستیم که دائما در معرض بلایای طبیعی از جمله زلزله قرار دارد بر همین اساس باید بحث مقابله با زلزله و بلایای طبیعی را هم در بحث آموزش مردم و هم در بخش پیشگیری و آماده بودن آنها جدی بگیریم.
بحث مقابله با بلایای طبیعی جدی گرفته شود/ در مهار بحران ها نقطه اتکاء مردم باشد
به گزارش چهاربهاران به نقل از عصرهامون، سردار غلام حسین غیب پرور در حاشیه افتتاحیه اولین مرکز مدیریت و مداخله در بحران بسیج در سیستان وبلوچستان اظهار کرد: به دو دلیل قاطع باید هم این مراکز را توسعه و هم کمک کرد تا در بقیه نقاط کشور هم احداث شوند دلیل اولی اینکه خودتان گفتید شاخص های بهداشتی و درمانی در استان مطلوب نیست البته آشنایی به استان دارم و به خیلی از روستاها سر زده ام؛ انسان متحیر می ماند چقدر ما غفلت کرده و کار نکرده ایم مردم استحقاق این کمک را دارند نیازشان لحظه ای است و باید به دادشان رسید.
وی بیان کرد: اینکه در بعضی شهرستان ها هنوز بیمارستان وجود ندارد دل نگرانی شدیدی ایجاد می کند امید می رود همه ما به خود بیاییم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین دومین دلیل را اینگونه بیان کرد که در کشوری هستیم که دائما در معرض بلایای طبیعی از جمله زلزله است ما در یک منطقه ای هستیم که زلزله در سرنوشت آن نوشته شده و هیچ راهی نیست و هیچ کس هم نمی تواند بگوید کدام قسمت از کشور در معرض بیشتری قرار دارد در بعضی مکان ها این زلزله توامان با رانش زمین است که اوضاع در آنجا بدتر است بر همین اساس این مسائل باعث می شود بحث مقابله با زلزله  و بلایای طبیعی را هم در بحث آموزش مردم و هم در بخش پیشگیری و آماده بودن آنها جدی بگیریم.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: مردم ما آموزش  لازم را ندیده اند و این تمرین مقابله با زلزله هم اگر چه قدردان متولیان بحث هستیم اما زیاد عمیق و جدی نیست باید بیشتر در این زمینه توجه شود به هر حال همه سرزمین ما در معرض خطر است.
وی از رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور  به عنوان یک فرد ارزشمند، انقلابی، کاملا ولایت مدار و دلسوز برای کار یاد کرد و گفت: وی باید یک فراخوان در کل کشور بدهد تا استان هایی که آمادگی ایجاد یک مرکز مشابه دارند پای کارآمده و در یک هم افزایی بخشی را آنها و بخشی را هم ما کمک می کنیم تا این مهم انجام شود و این گونه مراکز را توسعه دهیم.
سردار غیب پرور در ادامه گفت: در کارآیی ستاد بحرانی که تشکیل شده باید یک تاملی انجام شود زلزله کرمانشاه همه چیز به مثل آب، غذا و غیره داشت جز نبود مدیریت؛ خوب این مورد را باید حل کرد در بلایای طبیعی مردم چند نیاز ضروری دارند یکی بهداشت و درمان است در کرمانشاه اولین مسئله ای که مردم دست به گریبان آن بودند موضوع آب بود یا در بخش بهداشت احشامی که از بین رفته بودند خود یک معضل بود برای این قبیل موارد باید قبل از وقوع حادثه فکر و آن را مدیریت کرد.
وی افزود: موافقم که این اینجا یک مرکز آموزشی پژوهشی شود نباید منتظر شد اینجا یک حرکت انقلابی می خواهد امثال دکتر شکیبا، شهریاری، میری و غیره باید شناسایی شوند باید افراد  با انگیزه، دلسوز و کاردان را پیدا کنیم ما هم به میدان می آئیم کمک می کنیم این قضیه بدون کمک پیش نمی رود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین وجه سوم این ماجرا را  مردم دانست و افزود:  در زلزله کرمانشاه 13 هزار کانکس به کار گرفتیم که قریب به پنج هزار از آنها مردمی بود این مهم نشان می دهد ما یک مردم غیرتی، عاطفی، بی بدیل و بی نظیر در دنیا داریم؛ در حادثه کشتی سانچی وقتی بامردم مصاحبه می شد آنها گریه می کردند این مردم بی نظیر در دنیا هستند.
وی بیان کرد: در مهار بحران و مقابله با بلایای طبیعی نقطه اتکاء ما باید مردم باشد باید NGO های محلی که مردم نهاد باشند درست کنیم اگر سازمان های مردم نهاد را گسترش دهیم تاکید می کنم NGO های محلی که مردم نهاد باشند و از توان و مشارکت مردم استفاده و به این هسته های کوچک آموزش داده و آنها را تجهیز کنیم دیگر در بلایای طبیعی شاهد خسارت های بالا نخواهیم بود اگر فکر و تدبیر و برنامه ریزی کنیم خسارت ها خیلی کم می شود.
سردار غیب پرور ادامه داد: به همه شما مردم و برادر عزیزم سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان استان تبریک می گویم که اولین مرکز در کشور را شما افتتاح کردید و به نوبه خود از مسئول بسیج جامعه پزشکی استان هم تشکر می کنم که با انگیزه این قضیه را دنبال کرد اما به این قانع نباشید.
وی در پایان خاطر نشان کرد: خداوند توفیق خدمت گذاری بیشتر در نظام جمهوری اسلامی ایران را به ما بدهد و سایه مقام معظم رهبری را بر سر ما مستدام داشته باشد.
انتهای پیام/
 
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 451026
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *