۰
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح کرد:

فولاد، پتروشیمی و احداث فرودگاه بین المللی فرصت های بزرگ توسعه در چابهار

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ارتقاء منطقه آزاد چابهار و تبدیل آن به کانون اصلی حمل و نقل ترانزیت در چارچوب توسعه محور شرق کشور، اتصال به شبکه ریلی وشبکه گاز، امکان ساخت صنایع پایین دستی با آغاز بکار صنایع سنگین از جمله پتروشیمی و فولاد و ساخت فرودگاه بین المللی از فرصت های آینده در بندر و منطقه آزاد چابهار است.
فولاد، پتروشیمی و احداث فرودگاه بین المللی فرصت های بزرگ توسعه در چابهار
حمیدالله بلیده ای در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: هم اینک سرمایه گذاران 47 کشور دنیا 354 شرکت با موضوع بازرگانی، صنعتی، خدماتی، گردشگری و ترانزیت در منطقه آزاد چابهار ثبت کرده اندمیزان سرمایه گذاری اظهاری خارجی از سال 82 تاکنون در سطح منطقه آزاد چابهار 770 میلیون دلار بوده که 53 میلیون دلار آن محقق شده است.
وی با اشاره به اینکه در مجموع سه هزار و 168 شرکت داخلی و خارجی ثبت شده در منطقه آزاد چابهار 13 هزار و 600 شغل ایجاده کرده اند، افزود: ثبت شرکت در این منطقه به صورت الکترونیکی و در کمترین زمان یعنی 2 روز انجام می شودیعنی دو هزار و 814 شرکت سرمایه گذاری داخلی توانسته از سال 81 تاکنون 160 تریلیون ریال سرمایه گذاری اظهاری انجام دهند که هم اینک 11 تریلیون ریال آن محقق شده است.
عضو هیات مدیره و معاون فنی ومهندسی سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: تعداد 9 شهرک تخصصی شامل فرآوری خرما، صنایع خودرو، شیلات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، عمل آوری صنایع غذایی و کشاورزی، شیمیایی، لجستیک، انرژی های تجدید پذیر و شهرک پزشکی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه آماده واگذاری است.
وی با اشاره به توسعه شگرف در منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: برای ایجاد و راه اندازی 9 شهرک تخصصی یک هزار و 276 هکتار زمین تخصیص یافته است و در مجموع حجم سرمایه گذاری این شهرک ها 551 میلیون دلار برآورد شده است.
انتهای پیام/ک
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 451001
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *