۰
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در همایش گفتمان وحدت:

عدالت بزرگترین عامل وحدت بین مذاهب اسلامی است

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در همایش گفتمان وحدت گفت: برقراری عدالت بین مذاهب اسلامی مهمترین عامل وحدت در کشورهای اسلامی می باشد و ثبات ایران در منطقه نسبت به کشورهای جنگ زده دیگر مدیون عدالت و دشمن شناسی بوده است.
عدالت بزرگترین عامل وحدت بین مذاهب اسلامی است
به گزارش چهاربهاران آیت الله محسن اراکی در همایش گفتمان وحدت که با حضور ائمه جمعه سیستان و بلوچستان، مسئولان و معتمدان محلی، هنرمندان، فعالان مذهبی، دانشگاهی و فرهنگی در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد اظهار کرد: تأثیر همگرایی مذاهب بر کاهش افراط گری و منازعات مذهبی در منطقه تامل برانگیز است به طوری که تاکنون مشاهده کرده اید اتحاد میان مذاهب اسلامی در ایران امنیت پایدار در منطقه را به وجود آورده است و ایران امن ترین کشور در بین کشورهای هم مرز با خود می باشد.
​وی ضمن تاکید در جلوگیری از ایجاد شکاف در بین مذاهب اسلامی افزود: دشمنان ایران اسلامی همواره در کمین فرصت های مطلوب خود برای ایجاد ناامنی و نابود کردن اسلام و چهره اسلام در بین مسلمانان و کشورهای اسلامی می باشند که یکی از بزرگترین حربه های آن ها اختلاف اندازی بین مذاهب بوده است.
​وی اختلافات و سلیقه ها در دین را بزرگترین عامل شکاف بین مذاهب عنوان کرد و ادامه داد: اهداف پیغمبران الهی صلح، دوستی، عدل و امنیت در جامعه بوده است که توانستند به خوبی در دوران زندگی پر برکت خود آرامش و دوستی را ترویج و اختلافات بزرگ و کوچک را با مصلحت اندیشی و اجرای عدالت از بین ببرند.
​آیت الله اراکی ضمن ابراز خرسندی از علما و روحانیون سیستان و بلوچستان در تعهد به وحدت اسلامی تصریح کرد: عدالت در جامعه یکی از بزرگترین مبانی ایجاد وحدت بین مذاهب محسوب می شود از این رو مسئولان دولتی باید با مقابله برای حاکمیت تبعیضی بین پست ها و ادارات، مقبولیت را فدای محدودیت نکنند.
​وی قرآن و رسول الله را مبنای مشترک بین مذاهب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروزه نباید کلام خدا مورد تحریف های ضد دینی قرار گیرد و باید به استناد به بهترین تفاسیر در میان مسلمانان رفتار کرد همانطور که مشاهده شد دشمنانی در بین همین مذاهب اقدام به برادر کشی کردند که بسیار نفی می شود ومطمئنا رضایت خدا را در برندارد.
​انتهای پیام/ک
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 450985
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *