۰
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:

ثبت بیش از 160 شرکت سرمایه گذاری افغان در تنها بندر اقیانوسی ایران

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: امکان صد درصدی مالکیت خارجی شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد از مزایای سرمایه‌گذاری در تنها بندر اقیانوسی ایران است.
ثبت بیش از 160 شرکت سرمایه گذاری افغان در تنها بندر اقیانوسی ایران
به گزارش چهابهاران عبدالرحیم کردی در جلسه سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: با هدف تسهیل و حذف بروکراسی اداری ثبت هرگونه شرکت برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی، تجاری و گردشگری در 2 روز کاری در منطقه آزاد چابهار انجام می شود.

وی با اشاره به رشد صنعتی منطقه افزود: صنعت یکی دیگر از نقش‌های اقتصادی چابهاراست که یک سری صنایع سنگین مثل پروژه‌های فولاد مکران و پتروشیمی در حال احداث و نصب تجهیزات هستند.
وی در خصوص مشخصات منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار در وسعت 14 هزار هکتار و 9 پیکره تجاری، صنعتی، گردشگری، روستای تیس و غیره نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه منطقه دارد.
کردی عنوان کرد: همچنین امکان ثبت و راه‌اندازی انواع بانک و بیمه داخلی و خارجی و نمایندگی، امکان استفاده از نیروی کار خارجی تا سقف 10 درصد، معافیت 20 ساله بر درآمد و دارایی‌ها و سود حاصله، امکان تبدیل ارزهای مختلف بدون محدویت، واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون عوارض گمرکی، امکان صادرات محصولات مختلف بدون تشریفات دست و پاگیر و همچنین امکان 100 درصد مالکیت خارجی شرکت ثبت شده در منطقه آزاد از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در تنها بندر اقیانوسی ایران است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه تاکنون بیش از سه هزار شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی و خارجی در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسیده است، بیان کرد: تجار افغانستانی با ثبت بیش از 160 شرکت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد رکورد‌دار شرکت‌های ثبت شده خارجی هستند و این درحالی است که همچنان زمینه حضور تاجران و فعالان اقتصادی افغانستان برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار فراهم است و هیچ مانعی برای تحویل زمین، ثبت شرکت و آغاز فعالیت وجود ندارد.
وی سرمایه گذاری را ابزار مهم اقتصاد دانست و عنوان کرد: سرمایه‌گذاران داخلی هیچ محدودیتی در میزان مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت و راه‌اندازی شرکت در منطقه آزاد ندارند و امکان داشتن صد در صد سهام شرکت‌های ثبت شده خود در منطقه آزاد چابهار را دارند.
کردی خاطرنشان کرد: عدم نیاز به روادید و سهولت در صدور مجوز ورود و اقامت سرمایه‌گذاران خارجی، آزادی انتقال ارز به خارج از کشور بدون هیچ محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی و حمایت و ضمانت سرمایه‌های خارجی از دیگر مزایای منطقه آزاد چابهار برای تسهیل در سرمایه‌گذاری می باشد.
انتهای پیام/خ
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
کد مطلب: 450621
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *