۰
مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران مطرح کرد:

کم توجهی مسئولان نسبت به پروژه پتروشیمی مکران/ اولویت گزینش و اشتغال در سایت پتروشیمی مکران با نیروهای بومی است

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران گفت: اولویت ما بکارگیری افراد بومی است و بسیاری از افراد پس از طی دوره‌های بازآموزی در دوره‌های کوتاه‌مدت مشغول به کار خواهند شد، پس از آن نیز به تربیت نیروی انسانی در منطقه می‌پردازیم.
کم توجهی مسئولان نسبت به پروژه پتروشیمی مکران/ اولویت گزینش و اشتغال در سایت پتروشیمی مکران با نیروهای بومی است
به گزارش چهاربهاران، محمدرضا موثقی‌نیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از چالش‌های بسیار مهم در سایت پتروشیمی مکران جذب سرمایه‌گذار است که با توجه به مسائل بین‌المللی و سیاسی که بر کشور حاکم است توفیق قابل توجهی در این حوزه نداشته‌ایم و از سوی دیگر با توجه به اینکه نظام مالی سرمایه‌گذاری و فرآیند جذب سرمایه‌گذار در ایران شفاف، روشن و قطعی نیست، در این حوزه نیز چالش‌هایی داریم.

 وی با اشاره به مشکل جذب سرمایه گذار و کمبود نقدینگی در کشور افزود: تمام پروژه‌ها در کشور امروز دچار مشکلات نظیر قالب کمبود نقدینگی و منابع مالی هستند، بنابراین از دولت می‌خواهیم مسیری را شناسایی کند که در آن سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر و سرعت بیشتر بتوانند وارد زنجیره سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کشور شوند و در این مسیر کمترین ریسک‌های سرمایه‌گذاری متوجه آنها باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران با ابراز دلخوری از کم توجهی برخی مسئولان نسبت به پروژه پتروشیمی مکران خاطرنشان کرد: این پروژه یک طرح در اندازه ملی و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص آبادانی سواحل مکران است اما تاکنون مسئولان حتی یک گزارش کار از ما نخواسته‌اند و نسبت به این طرح عظیم که در صورت اجرای کامل، تحولی در صنعت پتروشیمی ایجاد و موجبات اشتغال و امنیت را فراهم می‌کند، کم توجهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی پتروشیمی مکران با چالش‌های زیادی مواجه است، لذا از مسئولان ذیربط درخواست داریم این پروژه را یک پروژه ملی قلمداد کرده و در این زمینه اقدامات لازم برای تسریع در اجرای این پروژه را انجام دهند.

موثقی‌نیا با تاکید بر اینکه اشتغال در این سایت که حق مردم خونگرم و کوشای سیستان و بلوچستان است، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که حضور نیروهای غیربومی را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه بر عدم حضور کارگران غیربومی در این سایت تاکید و بیان کرد: اولویت گزینش و اشتغال در سایت پتروشیمی مکران با نیروهای بومی است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود پس از پایان فاز سوم برای 15 تا 17 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شود، در فاز اول که هم‌اکنون در حال اجرا است، پس از راه‌اندازی و آغاز به کار 6 واحد پتروشیمی حدود پنج تا هفت هزار نفر شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود که تعداد زیادی از افراد شاغل در سایت پتروشیمی مکران از بومیان منطقه خواهند بود.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران گفت: بسیاری از افراد پس از طی دوره‌های بازآموزی در دوره‌های کوتاه‌مدت مشغول به کار خواهند شد، پس از آن نیز به تربیت نیروی انسانی در منطقه می‌پردازیم که با استفاده از این روش‌ها بتوانیم به کاهش درصد بیکاری کمک کنیم، در نهایت اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها به تامین نیروی انسانی متخصص موردنظر منتهی نشد، آنگاه نیروی مورد نیاز را از مناطق دیگر کشور تامین می‌کنیم.

انتهای پیام/ا.ف
 
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 450575
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *