۰
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

فاز اول پتروشیمی "نگین مکران" دو سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از بهره برداری دو پروژه بزرگ گازرسانی به چابهار و افتتاح فاز اول شرکت "نگین مکران" با ۸۰۰۰ فرصت شغلی در سال ۹۸ خبر داد.
فاز اول پتروشیمی "نگین مکران" دو سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش چهاربهاران، عبدالرحیم کردی با تشریح آخرین اقدامات در شهرک پتروشیمی "نگین مکران" اظهار کرد: پروژه شهرک پتروشیمی "نگین مکران" چابهار با تولید سالانه 8.5 میلیون تن متانول در فاز اول و با سرمایه‌گذاری 18 میلیارد دلاری بخش خصوصی در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال احداث است و با پیش بینی انجام شده فاز اول آن تا اواسط سال 98 به بهره‌برداری می رسد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در فاز اول شهرک پتروشیمی 4 مجتمع تولید متانول ساخته می‌شود که برای بیش از 8000 نفر در 15 شرکت زیرمجموعه فاز اول اشتغال‌زایی می‌شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری نهایی برای تولید سالانه 25 میلیون تن محصولات پتروشیمی در چابهار، افزود: عملیات اجرایی پتروشیمی نگین مکران سال 91 و در قالب 3 فاز آغاز شده که برآورد اولیه برای به اتمام رسیدن همه فازهای آن برای تولید 25 میلیون تن محصولات پتروشیمی 10 سال است.

کردی با اشاره به صادرات 22 میلیون تن محصولات پتروشیمی به خارج از کشور از راه بندر چابهار، تصریح کرد: قرارداد اختصاص 20 هکتار زمین در بندر "شهید بهشتی" چابهار برای احداث مخازن و پایانه‌ها به صورت اجاره به مدت 20 سال بین سازمان بنادر و شرکت پایانه‌های نگین مکران منقعد شده است.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان‌ اینکه خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از نیروگاه گاز ایرانشهر تامین می‌شود، گفت: عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر- چابهار با اعتباری بالغ بر یک هزار و 100 میلیارد تومان از طریق منابع داخلی شرکت پتروشیمی نگین مکران به طول 290 کیلومتر  از اسفندماه 95 آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا بهار 98 به چابهار برسد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 450466
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *