۰
رئیس مرکز تحقیقات آب های دور چابهار خبر داد:

۳۴ روز ارزیابی ذخایر و بیومس جانوران دریایی در دریای عمان

رئیس مرکز تحقیقات آب های دور چابهار گفت: ارزیابی ذخایر آبزیان و بررسی بیومس جانوران دریایی در مدت ۳۴ روز به منظور ترسیم الگوی آماری در دریای عمان انجام می شود.
۳۴ روز ارزیابی ذخایر و بیومس جانوران دریایی در دریای عمان
به گزارش چهاربهاران، سید عباس حسینی در بازدید از کشتی تحقیقاتی فردوس ۱ اظهار کرد: این ارزیابی هر سال به مدت یک دوره 34 روزه با همکاری کشتی فردوس انجام می شود تا وضعیت آبزیان دریای عمان در محدوده چابهار مشخص شود.
وی افزود: در این روش ایستگاه هایی در نقاط مختلف دریا مشخص شده است که با عملیات صید، اندازه گیری ph، دما، فلزات سنگین، رسوبات کف و برخی پارامترهای دیگر را ثبت می کنند.
حسینی ضمن تعیین تعداد گونه های دریایی تشریح کرد: با گرفتن آمار گونه های آبزیان صید شده در هر ایستگاه، اطلاعات ثبت شده در پایان دوره تحقیقاتی در کنار ترسیم الگوی آماری به همراه وضعیت گونه ها و حجم آبزیان موجود در دریای عمان به دستگاه های اجرایی ارسال می شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: با ارائه گزارش مربوطه به اداره کل شیلات استان و سایر دستگاههای ذیربط، می توان سیاستهای شیلاتی و صیادی را برنامه ریزی کرد که با آگاهی از ذخایر موجود، از خطر کاهش و از بین رفتن ذخایر بومی آبزیان جلوگیری می شود.
انتهای خبر/
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 450431
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *