۰
گزارشی از وضعیت آب روستاهای تنها بندر اقیانوسی ایران؛

دو پروژه بزرگ آبرسانی در پیچ و خم اعتبارات/461 روستا چشم انتظار نگاه مسئولین

رئیس شورای شهرستان چابهار گفت: در طی گذشت مدت طولانی از کلید خوردن دو پروژه بزرگ آبرسانی زیردان به پیرسهراب و پیشین به شیرگواز هنوز اعتبارات کافی تخصیص نیافته است.
دو پروژه بزرگ آبرسانی در پیچ و خم اعتبارات/461 روستا چشم انتظار نگاه مسئولین
معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: با پیگیری های مسئولین، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس موهبتی فرماندار اسبق چابهار پروژه انتقال آب از سد زیردان به پیرسهراب کلنگ زنی شد که اگر این پروژه نهایی شود ۲۶۱ روستای بخش مرکزی و پلان آبرسانی می شود.
وی افزود:این پروژه شروع شده است ولی چون میزان اعتباراتی که از استان داده شده است خیلی وضعیت جالبی ندارد روال کار با پیشرفت کندی مواجه می باشد.
سعیدی ادامه داد: پروژه دوم انتقال آب از سد پیشین به شیرگواز می باشد که اگر اجرایی شود ۲۰۷ روستای بخش دشتیاری آبرسانی می شوند که این پروژه هم نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه می باشد.
رئیس شورای شهرستان چابهار عنوان کرد: اگر این دو پروژه اجرایی شوند شاخص آب چابهار از ۲۳ درصد به ۶۰ درصد خواهد رسید یعنی اتفاق بزرگی می افتد.
وی در خصوص وضعیت کم آبی شهر چابهار گفت: منبع آب شهر چابهار از آب شیرین کن کنارک تأمین می شود و بخشی از این آب چیزی حدود دو هزار متر مکعب به منطقه آزاد چابهار اختصاص پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: پیمانکار اداره کل بنادر و دریانوردی چابهار آمادگی خود را برای تأمین یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب بوسیله آب شیرین کن اداره بنادر اعلام کرده است.
رئیس شورای شهرستان چابهار تشریح کرد: اداره بنادر برای تولید این میزان آب نیازمند خرید آب تضمینی وزارت صنعت می باشد که هنوز این اتفاق حاصل نشده است ولی قول هایی توسط مسئولین مربوطه داده شده است.
انتهای خبر/
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 450417
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *