۰
سایه سرد منطقه آزاد چابهار بر چهره متکدیان کودک؛

ریشه های تکدی گری کودکان در تار و پود ناهنجاری های جامعه

بیش از ۱۰ کودک و نوجوان دختر و پسر در منطقه آزاد چابهار با آینده ای سیاه مشغول تکدی گری می باشند.
ریشه های تکدی گری کودکان در تار و پود ناهنجاری های جامعه

تکدی گری یک ناهنجاری اجتماعی است که برای رفع آن باید اهتمام ویژه‌ای به کار برد عمدتا متکدیان نیازمند نیستند و به عنوان یک شغل تکدی گری را انتخاب کرده‌اند ولی در چابهار چیزی خلاف این وجود دارد و نیاز مالی باعث تکدی گری کودکان شده است که منطقه آزاد چابهار را برای عمل به وظایفش جدی تر می کند.
یکی از غرفه داران فست فود منطقه آزاد چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، گفت: کودکان تکدی گر در محدوده منطقه آزاد مشکلات زیادی را بوجود آورده اند که علاوه بر کاهش وجهه گردشگری، باعث نابودی آینده خود شده اند که البته نیازمند توجه مدیرعامل منطقه آزاد چابهار می باشند.
(ع.ج) افزود: چابهار بعنوان پیشانی گردشگری سیستان و بلوچستان شناخته می شود و وجود این معضل در منطقه و در جلوی دید گردشگران داخلی و خارجی مطمئنا خاطره بدی از منطقه را در ذهن سیاحان باقی خواهد گذاشت که تاکنون اثرات مخربی را در پی داشته است.
وی ادامه داد: متکدیان کودک علاوه بر ضربه زدن به صنعت گردشگری منطقه باعث کاهش خرید و فروش غذاهای فست فودی شده اند به طوریکه گردشگران در هنگام خرید غذا با درخواست های این کودکان برای کمک غذایی، خاطره بدی از صرف غذا در ذهن‌شان باقی مانده است و برای خرید مجدد فست فود در محدوده منطقه مراجعه نکرده اند.
منطقه آزاد چابهار با صرف هزینه های میلیاردی در حوزه گردشگری از سال های پیش تاکنون، حداقل هزینه اثرگذار را برای ساماندهی متکدیان کودک صرف نکرده است.
غرفه دار منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: مدیریت خدمات شهری باید این معضل را حل کند زیرا در این خصوص حقوق می گیرند و وظیفه شان همین موارد می باشد ولی ارجاع به سد معبر می دهند و سد معبر منطقه آزاد هم اقدامی اثرگذار در این خصوص انجام نداده است و عدم نظارت حراست منطقه بر حوزه های تحت مدیریت سازمان احراز شده است.
عضو هیئت مدیره موسسه گردشگری آدینه جنوب چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، گفت: متکدیان کودک وقتی در منطقه آزاد چابهار رها شده اند وقتی گردشگر با چنین صحنه ای روبرو می شود دیگر برای گشت و گذار به چابهار بر نمی گردد چراکه در لحظه اول ورود خود حتی فکر وجود متکدی در چابهار را نمی کرده چه برسد به منطقه آزاد، و این یک پوئن منفی برای اقتصاد منطقه می باشد.
انور میهن دوست افزود: باید در این خصوص کمیته خاصی تشکیل و مکانی برای ساماندهی این کودکان پیش بینی شود چراکه ادامه این روند به نفع مردم و منطقه نخواهد بود.
منطقه آزاد چابهار در حال حاضر با برگزاری جشنواره های از قبیل مونسون و سرمایه گذاری بر روی ورزش های متفاوت از قبیل کریکت و موج سواری قصد شهرت بیشتر چابهار در سطح کشور و خارج از کشور را دارد و عدم توجه به متکدیان کودک در منطقه آزاد به راحتی همه سرمایه گذاری ها را بی اثر خواهد کرد.
انتهای خبر/
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب: 450410
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *