۰
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

ادامه رکود در فعالیت خط دریایی چابهار- عمان پس از یکسال راه اندازی

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه از راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار- عمان یک سال می گذرد ولی رکود در فعالیت های آن ادامه دارد.
ادامه رکود در فعالیت خط دریایی چابهار- عمان پس از یکسال راه اندازی
به گزارش چهاربهاران، صنعت گردشگری یکی از مهمترین قطب های توسعه و درآمدزایی محسوب می شود به طوری که علاوه بر ایجاد اشتغال عاملی برای ارتقای جنبه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هرمنطقه و نوید دهنده رشد و پیشرفت جامعه است.

در این میان گردشگری دریایی و ساحلی یکی از جذاب ترین و سودآورترین حوزه های گردشگری جهان محسوب می شود، هم اینک بسیاری از کشورها توجه به تورهای دریایی و دیگر سرگرمی های مرتبط با این حوزه را در صدر برنامه های گردشگری خود قرار داده اند.

سیستان و بلوچستان به سبب دارا بودن تنها بندر اقیانوسی ایران ظرفیت و توانمندی بالایی در این بخش دارد و می تواند زمینه ساز جذب توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی و توسعه و پیشرفت جنوب شرق کشور باشد.

کامبیز مشتاق گوهری هدف از راه اندازی خط دریایی چابهار – مسقط را توسعه گردشگری دریایی کشور عنوان کرد و افزود: رونق این خط بین المللی دریایی، استان سیستان و بلوچستان را به عنوان یک استان برخوردار در زمینه ظرفیت های گردشگری معرفی خواهد کرد و هدف اصلی از راه اندازی خط دریایی چابهار – مسقط، توسعه گردشگری دریایی کشور بود که متاسفانه تاکنون بعد از گذشت یکسال از راه اندازی این خط، به هدف مورد نظر مسئولین نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگران ایرانی و عمانی برای سفر از این خط دریایی استفاده نمی کنند، بیان کرد: دلیل این امر قیمت بالای صدور ویزا و تبلیغات ناکافی است که به نظر می رسد لغو روادید برای سفر اتباع ایران و عمان می تواند نقش بسیار مهمی در رونق این خط دریایی ایفا کند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قیمت بلیت این خط دریایی 400 هزار تومان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: این قیمت در مقایسه با بلیت هواپیما برای سفر به عمان بسیار اندک است و همین امر نیز رغبت گردشگران را برای استفاده از خط دریایی برای سفر به عمان افزایش خواهد داد.

وی بیان کرد: استفاده توریست ها از این خط دریایی زمانی تحقق خواهد یافت که ضمن تبلیغات گسترده، تسهیلات سفر نیز برای گردشگران دو کشور در نظر گرفته شود و برای خروج از رکود این خط دریایی در مسیر چابهار – عمان، در حال پیگیری های لازم برای تردد این شناور در مسیر چابهار- قشم هستیم.

بر پایه این گزارش، این خط با سرمایه گذار بخش خصوصی عمانی با استفاده از یک شناور مسافری استاندارد مخصوص تردد در اقیانوس راه اندازی شده است.

انتهای پیام/


 
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 450387
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *