۰

ورود سازمان بازرسی به پرونده خرید هواپیماهای فلایت چک

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی به موضوع خرید هواپیماهای فلایت چک ورود کرده و در قالب یک پرونده مشغول بررسی این موضوع است.
ورود سازمان بازرسی به پرونده خرید هواپیماهای فلایت چک
به گزارش چهاربهاران، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه مراسم تاسیس سازمان بازرسی کل کشور که امروز(چهارشنبه) برگزار شد،در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نتیجه گزارش آلودگی هوا به کجا رسید؟، اظهار داشت: چندین استانی را که در رابطه با آلودگی هوا مشکل داشتند، بررسی کردیم و هزاران ساعت بر روی این مسئله وقت گذاشتم و مسئولیت هر نهاد، سازمان، وزارتخانه و حتی فرد را مشخص کردیم.

وی از تکمیل گزارش‌ها خبر داد و گفت: گزارش‌ها بعد از تکمیل برای سران قوا ارسال شده و تاکنون دو گزارش با همه جزییات برای سران قوه ارسال شده است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با بررسی کیفری این موضوع و تخلفات و اقدامات انجام شده، گفت: افرادی که مسئولیت داشتند و از اجرای وظایف کوتاهی کرده بودند به نهادهای مربوطه از جمله ریاست جمهوری معرفی شدند. اگر پیشنهادات ما اجرایی شود و در آینده کوتاهی نشود، دیگر هوای آلوده مثل سابق نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: این موضوع آیتم به آیتم بررسی و احصا شد.
سراج تاکید کرد: شرکت هپکو و فردی که این شرکت به او واگذار می شود، وام‌های کلان برای تجهیز کارخانه و افزایش کارگران می‌گیرد تا در نهایت صادرات داشته باشد، اما این وجوه در جاهای دیگر به مصرف می‌شود و به جایی می‌رسد که این کارخانه زیان ده می شود.
سود هپکو به منفی 501 ریال رسیده است
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: زیان و بدهی این کارخانه یک هزار میلیارد تومان است و یک هزار و 200 کارگر متخصص دارد و چندین ماه است که این کارگران حقوق دریافت نکرده‌اند. در حال حاضر نیز سود هر سهام این کارخانه در بورس منهای 501 ریال است.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد کارخانه مشابه هپکو وجود دارد؟، گفت: کارخانه‌های مشابه هپکو شناسایی شدند و متاسفانه تعداد آن‌ها زیاد است.
سراج در خصوص بررسی قراردادهای خرید هواپیما به ویژه هواپیماهای فلایت چک گفت: سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده است و در قالب یک پرونده مشغول بررسی این موضوع است، اما چون منتج به نتیجه نشده است، امکان افشای آن وجود ندارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص شرکت آلومینیوم المهدی گفت: سازمان بازرسی در رابطه با این پرونده کار زیادی انجام داد، از ابتدا تا پایان در داوری‌ها ورود کردیم، اما متاسفانه این کارخانه مبتلا به معضلاتی است و هنوز به نتیجه نرسیده است.
کاهش 11 درصدی معوقات بانکی
وی در رابطه با لیست معوقات بانکی هم گفت: طبق آماری که دارم 106 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم و فکر می‌کنم میزان آن 11 درصد کاهش پیدا کرده است و قرار است طی روزهای آتی جلساتی با مسئولان بانک مرکزی داشته باشیم تا اقدامات احتمالی برای این کار انجام شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: نمی‌توانیم بگوییم که این بدهکاران مجرم هستند، چون یک مرتبه دلار یک هزار تومانی، 3 هزار تومان شد و خیلی از این بدهی‌ها برای نوسانات ارزی است و متاسفانه بسیاری از این‌ مجرمان، افرادی هستند که برای غارت بیت المال تسهیلات گرفتند و تضمین‌های کافی از آن‌ها اخذ شده‌ است.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 450368
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *