۰
امام جمعه چابهار در دیدار با فرمانده سپاه، انتظامی و مسئولین ارگانهای امنیتی_اداری:

دفاع مقدس ما تکرار صحنه عاشورا بود/ عزت امروز ایران اسلامی میراث خون پاک شهدا است

امام جمعه چابهار گفت: دفاع مقدس یک برگ زرینی در تاریخ کشور ماست و همه آحاد جامعه در آن نقش داشتند و امروز پیشرفت های این مرز و بوم مرهون زحمات آن عزیزان است.
دفاع مقدس ما تکرار صحنه عاشورا بود/ عزت امروز ایران اسلامی میراث خون پاک شهدا است
به گزارش چهاربهاران، حجت السلام والمسلمین سید محمد موسوی دیدار با فرمانده سپاه، انتظامی و مسئولین ارگانهای امنیتی_اداری چابهار در ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای آن دوران اظهار کرد: اکنون شرایط ما با ایام دفاع مقدس تغییر نکرده است و ما باید نگهدار میراث گرانبهایی باشیم که شهدا و رزمندگان با رشادت های خود آن را در بین ما به ودیعه گذاشته اند.

وی افزود: امام حسین(ع) فرمود امربه معروف و نهی از منکر انجام دهید و بخاطر همین مطلب قیام کرد، آیا مدیران ما چقدر در این مورد کار کرده اند و حتی اداره اشان را با فرهنگ نماز آشنا کرده اند.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: نماز، ادای زکات و توجه به رشد اقتصادی مردم جزو واجبات الهی ست، در طبق هشدار رسول اکرم اگر در جامعه ای نماز ترک شود، شرورترین انسانها حاکمین کشور می شوند.

وی بیان کرد: علت قیام سیدالشهداء امر به معروف بود اگر در جامعه رشوه و نزول خوری باشد دلیلش ترک کردن امر به معروف در جامعه است.

حجت السلام موسوی عنوان کرد: چرا در کشور ما قانون امر به معروف توسط دولت به درستی انجام نمی شود و مجلس بصورت ویژه ورود کرده است این یک ضعف بزرگ فرهنگی است.

امام جمعه چابهار تشریح کرد: ما ۸ سال با کشور غاصب جنگیدیم و اگر شب عاشورا قاسم برمی خیزد و می گوید شهادت از عسل شیرین تر است، دقیقا همون حرکت شهید محسن حججی است که رویش نسل جدید و تربیت شده عاشوراست.

وی خاطرنشان کرد: از درون فرهنگ دفاع مقدس و برکات عاشورا شهید حججی ها بوجود می آید که دشمن از آن می ترسد و امروز دشمن کار می کند تا انقلاب ما را نابود کند.

فرمانده سپاه چابهار با اشاره به توطئه های استکبار جهانی بر علیه انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان انقلاب تصمیم داشتند که نگذارند انقلابی در کشور ایجاد شود، اما امام (ره) با قدرت الهی و حمایت مردم جلوی این کار را گرفت، امروز نیزشرایط جدیدی ایجاد نشده بلکه قدرت جمهوری اسلامی باعث گردیده که دشمن عقب نشینی کند.

سرهنگ پاسدار علی کوهستانی از روند فعالیت های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: امروز همه ی ما مدیون فداکاری ها و جانفشانی های شهدای انقلاب و دفاع مقدس هستیم و باید تمام توان خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار گیریم.

وی ضمن قدردانی از حمایت های همه جانبه نهاد امامت جمعه شهرستان بیان کرد: ما و همه بسیجیان پشت ولایت و رهبری ایستاده ایم و با یک فرمان رهبری آمادگی خود را اعلام می داریم.

سرهنگ کوهستانی خاطرنشان کرد: اقداماتی که امروزه بسیج و سپاه در سطح شهرستان انجام داده است، حاصل همفکری و اقدامات خود بسیجیان سطح شهرستان است که به فرمان رهبری، یعنی آتش به اختیار لبیک گفته و اقدامات بسیار شایاسته ای را انجام می دهند.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 450272
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *