۰
مدیرعامل شرکت گوهر نقش و نگار منطقه آزاد چابهار:

۲۵ میلیون دلار اعتبار برای ساخت گلخانه در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل شرکت گوهر نقش و نگار منطقه آزاد چابهار گفت: میزان تولید محصولات سالانه این گلخانه ها در هر هکتار 600 تن گوجه‌ فرنگی، خیار خاردار، گل رز و کدو خواهد بود.
ثصث
ثصث
به گزارش چهاربهاران، درویش دماوندی در جمع مدیران اقتصادی سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: با ساخت حدود 160 هکتار گلخانه با تجهیزات وامکانات روز زمینه اشتغال 2 هزار نفر در پیکره هفتم صنعتی منطقه آزاد این شهرستان فراهم می شود.
وی اذعان کرد: فاز نخست این طرح با مساحت 20 هکتار در مدت 18 ماه ساخته خواهد شد و در فاز بعدی 140 هکتار گلخانه ساخته خواهد شد.
وی تشریح کرد: چابهار متصل به آبهای اقیانوسی، کشورهای حاشیه اقیانوس هند و حوزه خلیج فارس است که می توان بیش از 95 درصد از تولیدات گلخانه ای را به این کشورها صادر کرد.
وی بیان کرد: کشت گلخانه ای با صرفه ترین و اقتصادی ترین نوع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است که می تواند منجر به تولید چند برابر محصول شود.
مدیرعامل شرکت گوهر نقش و نگار منطقه آزاد چابهار گفت: این شرکت علاوه بر ساخت گلخانه، تمام تاسیسات لازم و سیستم ‌های کنترل ضروری این پروژه را نیز تولید و راه ‌اندازی می ‌کند.
مدیرعامل شرکت دالسم هلند نیز در این نشست اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط راهبردی و مهم برای تجارت و بازرگانی است که می توان در آن سرمایه گذاری لازم را در زمینه های مختلف انجام داد.
مدیر صنایع سازمان منطقه آزاد چابهار نیز با تشریح سرمایه گذاری در این منطقه اظهار داشت: چابهار ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی، گردشگری، تجارت، ترانزیت و استقرار صنایع مختلف دارد.
مجتبی اسدی افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار از هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی حمایت می کند و همکاری های لازم را با سرمایه گذاران انجام خواهد داد.
سرمایه گذاران هلندی و ایرانی از قسمت های مختلف منطقه آزاد، پیکره هفتم صنعتی، زمین تخصیص ‌یافته برای ساخت گلخانه، تجهیزات و امکانات بندر چابهار دیدن کردند.
انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱
کد مطلب: 424828
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *