۰
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان و بلوچستان:

آماده سازی بندر شهید بهشتی چابهار برای تخلیه و بارگیری بیش از 100 هزار تنی از کشتی های کانتینری لاینر و فله بری

مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر شهید بهشتی دارای 5 دستگاه جرثقیل ساحلی، 4 دستگاه جرثقیل محوطه ای، ریچ استاکر، امپتی کانتینر هندلر، 2 دستگاه مکنده غلات، لیفتراک سنگین، نیروگاه برق 25 مگا وات و سیلوی مکانیزه غلات با ظرفیت 100 هزار تن است.
یی
یی
به گزارش چهاربهاران، بهروز آقایی اظهار کرد: ساخت سه پست اسکله چند منظوره به طول 684 متر و آبخور 16 و 14 متر و 33 هکتار پسکرانه محوطه، خرید، انتقال و نصب 9 دستگاه جرثقیل استراتژیک ساحلی و محوطه ای بندری با پیشرفت100 درصد و هزینه 20 میلیون دلار، خرید 13 دستگاه تجهیزات بندری مکمل در شرف انتقال، شامل ریچ استاکر، امتی کانتینر هندلر و ترانستینر با 100 درصد از دیگر اقدامات در توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.
وی تشریح کرد: بعد از تکمیل فاز نخست ظرفیت تخلیه وبارگیری به هشت میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید که شامل 740 هزار کانتینر (TEU)، یک میلیون و 670 هزار تن کالای عمومی و سه میلیون تن کالای فله مابع است.
وی تصریح کرد: 3 اسکله مربوط به تخلیه و بارگیری کالای کانتینری، 11 اسکله کالای عمومی فله و یک اسکله مربوط به کالای مایع است.
وی اذعان کرد: 2 پست اسکله کانتینری به طول 720 متر و آبخور 16 متر احداث و 31 هکتار پسکرانه محوطه با پیشرفت 92 درصد انجام شده است.
یشرفت 92 درصدی اسکله ها و 30 هکتار محوطه ترمینال کانتینری و نصب جرثقیل هاو تجهیزات بندری مدرن در بندر چابهار سیستان و بلوچستان، ظرفیت و توانایی پهلودهی و تخلیه و بارگیری کشتی های کانتینری لاینر و فله بر با ظرفیت 120 هزار تن را در این بندر فراهم کرده است. طرح توسعه بندر شهید بهشتی با پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه سواحل مکران و محور شرق و با تاکید بر لزوم تکمیل زیرساختهای لازم برای توسعه بندر چابهار به عنوان مهمترین گام، طرح توسعه بندر شهید بهشتی با رویکرد توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی، با ظرفیت 83 میلیون تن در پنج مرحله (فاز) برنامه ریزی که مرحله نخست آن با ظرفیت 6 میلیون تن از سال 1385 آغاز شده و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجراست.
در بندر چابهار بیش از 940 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است که پس از تکمیل زیرساخت ها و پسکرانه به قطب تجارت و اقتصاد منطقه تبدیل خواهد شد.
جابجایی و پایش بیش از 32 هزار کلنی مرجان در راستای توسعه زیست محیطی پایدار به میزان 100 درصد و اجرای عملیات لایروبی معادل 15 میلیون متر مکعب (بالغ بر 94 درصد کل لایروبی) انجام شده است.
اجرای موج شکن و دایک های سنگی پیرامونی آن با استفاده از سه میلیون متر مکعب عملیات سنگی با پیشرفت 100 درصد و استحصال اراضی به مساحت 203 هکتار با پیشرفت 100 درصد انجام شده است. انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب: 424827
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *