۰
چهاربهاران گزارش می دهد:

طرح نظارت بر قیمت های اجناس ماه مبارک رمضان در چابهار غیرفعال است

سامانه 124 یا همان طرح نظارت بر قیمت ها و پیگیری گزارشات مردمی از گرانفروشی برخی اجناس در ماه مبارک رمضان در چابهار غیرفعال است.
1
1
چند روز قبل مدیر بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از طرح تشدید نظارت بر بازار و بازرسی ویژه ماه مبارک رمضان با هدف پیشگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالاها تا پایان ماه خبر داد.
محمد رفیع سلطانزاده گفته بود مردم استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی و احتکار مراتب را از طریق سامانه 124 اطلاع دهند این سامانه واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان می باشد که در اسرع وقت به تخلفات رسیدگی می کند.
این سامانه باید از ساعت 17 الی 19 هرروز جوابگوی گزارشات تخلف فروشندگان باشد ولی در تماسهایی که در ساعت مقرر با این سامانه در چابهار گرفته شد کسی پاسخگو نبود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چابهار در خصوص عدم پاسخگویی این سامانه در گفتگو با چهاربهاران، گفت: تماس با این سامانه روی پیغامگیر می رود و مردم می توانند پیغام خود را بگذارند و اگر روی پیغامگیر نرود یعنی حافظه پر شده است درصورتیکه می بایست بازرس در محل جوابگوی گزارشات مردمی باشد و جواب پیگیری را به شخص گزارش دهنده اعلام کند.
هادی اکبری افزود: از قیمت هندوانه که هر کیلوگرم به ارزش 3 هزار تومان در میوه فروشی ها فروخته می شود اطلاعی نداشته و پیگیری می کند همچنین نبود نرخ نامه در اکثر میوه فروشی های چابهار نیاز نیست زیرا فروشندگان قیمت ها را برحسب خریدشان تنظیم می کنند.
عدم نظارت بر قیمت ها موجب رکود اقتصادی و گسترش فقر در جامعه می شود به طوریکه علاوه بر خالی کردن جیب مردم در گسترش گرانفروشی موثر خواهد بود.
 
 
 
 
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 424335
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *