۰
سردار مومنی:

حادثه میرجاوه مرزبانان رابرای دفاع از تمامیت ارضی ایران مصمم تر کرد

حادثه جنایت کارانه و ناجوانمردانه تروریستها در میرجاوه مرزبانان را برای دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران و حفاظت از مرزها مصمم تر کرده است.
gfng
gfng
به گزارش چهاربهاران، سردار اسکندر مومنی روز شنبه در حاشیه بازدید از منطقه مرزی میرجاوه سیستان و بلوچستان با پاکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این قبیل اقدامات کور و ناجوانمردانه از نظر نظامی و تاکتیکی فاقد ارزش است و در درجه نخست به مردم منطقه ضربه می زند.
وی ادامه داد: اشرار در آن سوی مرز جولان می دهند و در کنار مرزها و روی نقطه صفر مرز یک اقدام تروریستی که فاقد هرگونه ارزش نظامی و تاکتیکی است انجام می دهند، اما نیروهای جمهوری اسلامی ایران تنها به دلیل اینکه مقید به احترام به حق حاکمیت کشور همسایه هستند به آن سوی مرز نمی روند.
وی افزود: این گونه اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از تمامیت ارضی و مردم منطقه مصمم تر می کند.
جانشین فرمانده ناجا گفت: هم اینک آمادگی کامل در مرز وجود دارد و همه نیروهای دستگاه های امنیتی و مرزبانان شجاع مصمم تر از گذشته در مرزهای سیستان و بلوچستان حضور دارند و امنیت قابل قبول برقرار است.
سردار مومنی اظهار داشت: درباره حادثه شهادت مرزبانان رایزنی دیپلماتیک را انجام داده ایم و مرزبانان اعتراض رسمی و حتی اطلاعاتی از رد تروریست ها که چگونه به نقطه صفر مرز آمدند و برگشتند را ارائه دادند و از طرف مرکز هم دستگاه دیپلماسی کشور پیگیر موضوع است.
وی ادامه داد: احترام ایران به حسن همجواری و در واقع حق حاکمیت کشور همسایه باید آنان را مصمم تر نسبت به کنترل مرزهایشان کند تا دیگر شاهد این گونه حوادث نباشیم.
وی تاکید کرد: معلوم نیست که همیشه این احترام وجود داشته باشد زیرا اگر این حوادث تکرار شود تصمیمات جدیدتری در این زمینه گرفته خواهد شد بر این اساس انتظار داریم که حتما به وظایف خودشان در آن سوی مرز عمل کنند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره مفقود شدن یک سرباز در این حادثه نیز گفت: بر اساس آخرین خبرهای دریافتی یک سرباز در این حادثه مجروح شده بود که اشرار وی را با خودشان به خاک پاکستان منتقل کرده اند و رد آنان هم تعقیب شده و به صورت جدی پیگیر سرنوشت این سرباز عزیز و فداکارمان هستیم.
سردار مومنی افزود: جمهوری اسلامی ایران از پیشرفته ترین امکانات در دفاع از مرزها استفاده می کند و آمادگی کامل در نوار مرزی کشور وجود دارد اما به دلیل احترام به حق حاکمیت کشور همسایه به آن سوی مرز نمی رویم.
وی در خصوص طرح انسداد مرزها گفت: نیروی انتظامی پیگیری لازم را برای انسداد مرزها انجام می دهد و امیدواریم منابع لازم در اختیار قرار گیرد تا این طرح به اتمام برسد.
وی اظهار داشت: هنگامی که برای روحیه دادن به خانواده شهدا به منازل آنان می رویم روحیه ستودنی از این عزیزان مشاهده می کنیم که قابل تقدیر است.
وی تاکید کرد: این روحیه ایثار و گذشت خانواده شهدا، ملت ایران را در اعزام فرزندانشان چه در قالب کادر و چه در قالب سرباز به مرزها مصمم تر می کند زیرا مردم می دانند آرامشی که در کشور وجود دارد را مرهون رشادت ها، فداکاری ها و ایثارگری های مرزبانان و خانواده این عزیزان هستند.
12 نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی متشکل از سه نیروی کادر و 9 سرباز وظیفه حدود ساعت 19 چهارشنبه شب در منطقه مرزی چاهندو میرجاوه سیستان و بلوچستان به هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست ها قرار گرفتند.
به گفته استاندار سیستان و بلوچستان در این اقدام تروریستی سه درجه دار و 6 سرباز وظیفه مرزبانی بر اثر تیراندازی تروریستها به شهادت رسیده، 2 سرباز وظیفه زخمی شده و یک سرباز وظیفه زخمی نیز توسط اشرار و تروریستها ربوده شده است.
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 424067
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *