۰
گزارش چهاربهاران از پروژه های ورزشی بندر بریس که در انتظار تخصیص اعتبار خاک می خورد؛

جوانان روستای بندر بریس در انتظار سوت پایان تنها پروژه ورزشی

سالن چند منظوره ورزشی و زمین چمن مصنوعی بندر بریس تنها طرح ورزشی این بندر صیادی در انتظار یاری مسئولین برای تخصیص اعتبار است.
11
11
به گزارش چهاربهاران، بندر بریس از چابهار به سمت شرق در کناره‌های سواحل بی‌نظیر و طلایی مکران جاده‌ای است پرپیچ‌وخم، در میان کوه‌های مینیاتوری و دریای نیلگون عمان که با فاصله ۶۰ کیلومتری می‌رسد به بندری زیبا در امتداد حاشیه ساحلی دریای عمان که شبیه شبه‌جزیره‌ای است؛ در بالای دیواره‌های صخره‌ای که بیرون‌زدگی‌های آن مشرف به دریا قد علم کرده‌است.
قرار گرفتن بندربریس در حاشیه ای جنوبی سواحل مکران ودریای عمان مانند دروازه ی است که به اقیانوس وصل می شود، بندربریس با آب وهوای گرم و خشک به سبب قرار گرفتن در مسیربادهای موسمی که از سمت شبه قاره هند درفصل تابستان می وزند در گرمای تابستان خنکی خاصی دارد و زمستان ها آب و هوایش معتدل است.
به دلیل موقعیت استراژیک بریس و قرار گرفتن در ساحل دریای عمان و داشتن بندر صیادی و اسکله، مردم بیشتر روستاهای اطراف به بریس نقل مکان کرده‌اند. روز به روز روستای بریس در حال گسترش می‌باشد و با اجرای طرح هادی بریس تقریبا حالت یک شهر را دارد و یکی از بزر گترین روستاهای استان می‌باشد.
با افزایش جمعیت و قشر جوان چشم جوانان و نوجوانان بندر بریس به ارتقای زیرساخت های ورزشی با بهره برداری از سالن ورزشی و چمن مصنوعی بندر بریس دوخته شده است.
 مجموعه های ورزشی که می طلبد بهره برداری آن جزو اولویت های مسئولان و متولیان شهرستانی باشد، عملیات اجرایی سالن ورزشی بندربریس از سال 1391 و زمین چمن مصنوعی از سال  1393 در بندربریس آغاز شده با هزاران  امید و شادمانی در بین نسل جوان و نوجوان کلنگ زنی شد، اما با گذشت سالها از گلنگ زنی  تنها زیرساخت شان آماده شده و پیشرفت فیزیکی دیگر در کار نیست  تمام امیدها از بهره برداری آن ناامید شده است.
با اینکه افتتاح این دو مجموعه ورزشی می توانست مرهمی برای عقب ماندگی های بسیار زیر ساختی در زمینه های فرهنگی و ورزشی این بندر باشد گویی این دوپروژه هرچند کوچک در میان پروژه های وقرار دادهای بزرگ اقتصادی در همسایگی اش در چابهار گم شده است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 423545
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *