۰
رئیس اداره کتابخانه های عمومی چابهار در گفت و گو با چهاربهاران:

نشست کتابخوان، موجب جذب افراد برای کتابخوانی است/ تنها یک درصد مردم چابهار عضو کتابخانه هستند

مسول کتابخانه های شهرستان چابهار گفت: نشست کتابخوان، موجب جذب افراد و ترویج کتابخوانی است.
رئیس کتابخانه های چابهار
رئیس کتابخانه های چابهار
زیبا مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به مبنی بر لزوم مطالعه برای کتابداران و ترویج کتابخوانی، اظهار کرد: نهادینه‌سازی فرهنگ کتابخوانی در جامعه اسلامی می‌تواند برای هدایت فرهنگ عمومی جامعه تاثیر فراوانی داشته باشد.
وی افزود: کتاب‌خوان" نشستی صمیمانه با هدف معرفی کتاب‌های مفید و ترویج کتابخوانی است.
مهدی زاده با اشاره به برگزاری این نشست ها ادامه داد: نشست های کتابخوان با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب بصورت ادواری برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: این نشست ها در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.
در هر نوبت از نشست‌های کتاب‌خوان، هشت نفر، هر کدام به میزان 15 الی 20 دقیقه، به ارائه گزارشی از کتابی که مطالعه کرده‌اند، می‌پردازد، شکل ارائه و معرفی کتاب‌ها، متفاوت‌تر از قالب‌های مرسوم خواهد بود.
مهدی زاده بر لزوم برگزاری منظم و با کیفیت این سلسله نشست‌ها تاکید و استقبال کتابداران، نویسندگان و علاقه مندان به کتابخوانی را یکی از مهم ترین ویژگی‌های این نشست عنوان کرد.
مدیر کتابخوانه های شهرستان چابهار افزود: در سال 1404 باید 35 درصد مردم شهرستان چابهار باید کتابخوان و جذب کتابخانه باشند ولی در حال حاضر یک درصد مردم عضو کتابخانه هستند.
مهدی زاده از دغدغه های همیشگی اش در شاخص های کتابخوانی می گوید و از بی توجهی و بی همتی برخی دستگاه هایی که به تعبیر مقام معظم رهبری در مقابل کتاب و کتابخوانی مسئول هستند گلایه مند است.
انتهای پیام/
يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 422315
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *