۰
کارشناس مسائل اقتصادی:

سهام عدالت به درستی انجام نشده است/ گرفتن پول از مردم به نتیجه نخواهد رسید

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انجام سهام عدالت طرح خوبی بود ولی به درستی انجام نشد و هنوز مردم نمی دانند سهام عدالت چیست و سازمان خصوصی سازی روشنگری و شفاف سازی در بین مردم انجام نداده است.
سهام عدالت به درستی انجام نشده است/ گرفتن پول از مردم به نتیجه نخواهد رسید
محمدرضا گنجی در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: سهام عدالت با وجود اینکه ۱۰ سال قبل با شروع این طرح قرار بر این شد تا دولت بصورت رایگان به مردم پول دهد و عدم واریز در طی این سال ها مانع اعتماد سازی مردم شده است.

وی با اشاره به بی اعتمادی مردم نسبت به دولت افزود: اکنون مردم برای واریز پول که خواستهٔ جدید دولت با ارسال پیامک بوده بی اعتماد شده اند و علت آن هم عدم واریز هزینه سهام عدالت در سالیان گذشته می باشد.

کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد: سهام عدالت در حال حاضر طرح خوبی به شمار نمی آید و هنوز هم بعد از گذشت ۱۰ سال از شروع آن برای مردم مشخص نشده است سهام عدالت چیست و چه مشکلات و نیازهایی از زندگی مردم را برطرف می کند.

گنجی تصریح کرد: طبق پیامک ارسالی به مردم خواسته شده بود تا در جهت تکمیل مبلغ سهام عدالت اقدام کنند ولی عوام جامعه دست به این کار نمی زنند در وجه اول به این علت که نمی دانند پولشان در چه راهی قرار خواهد گرفت و ممکن است گم شود و در صورت دوم این طرح به علت عدم واریز پول در سالیان گذشته اعتماد را از مردم سلب کرده است و عوام گمان می کنند اگر هزینه ای واریز کنند ۱۰ سال دیگر طول می کشد تا مبلغ دیگری برایشان واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دولت می تواند با واریز سود سهام عدالت به حساب افراد کاربرد مفید این طرح را رغم بزند و مطمئنا دریافت هزینه از مردم نوعی تأمین کسری بودجه تلقی می شود.

انتهای پیام/
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 450350
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *