۰
مشاور عالی و جوان نماینده حوزه انتخابی چابهار در گفتگو با چهاربهاران:

نگاه مثبت رهبری و دولت موجب توسعه همه جانبه چابهار شده است

مشاور عالی و جوان نماینده حوزه انتخابی چابهار گفت: چابهار نسبت به سال های گذشته و قبل از انقلاب زیرورو شده است به طوریکه منطقه آزاد، بندر و گمرک تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی جنوب استان و به خصوص چابهار داشته است.
نگاه مثبت رهبری و دولت موجب توسعه همه جانبه چابهار شده است
عادل شجاعی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: مشخصات و مقیاس جغرافیایی چابهار به گونه است که هر گونه سرمایه گذاری و اجرای پروژه توسط سرمایه گذاران خصوصی و دولتی به نتیجه و طرح موفقی خواهد رسید همانند پتروشیمی و فولاد مکران که رو به ساخت و احداث است.
وی افزود: منطقه آزاد چابهار علاوه بر پیشرفت اقتصادی منطقه باعث اشتغالزایی و رونق کسب و کار در میان بومیان شده است، قبلا کسب و کار حالت نزولی و رکود داشت ولی این امتیاز ویژه در منطقه توسعه صعودی را به همراه داشته است.
وی عنوان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی نیز بصورت مکمل در ورود و خروج کالا تاثیر زیادی در بکارگیری بومیان بوسیله شرکت ها داشته است همچنان که بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی روند صعودی خود را برای پهلوگیری کشتی های بزرگتر ادامه دهد بدون شک جهش اقتصادی شگرفی در منطقه خواهیم داشت.
مشاور عالی و دستیار ایرانژاد اذعان کرد: پتروشیمی با تکمیل پروژه گاز رونق اقتصادی و سرمایه خارجی را به داخل تزریق خواهد کرد همچنین فولاد مکران بکار گیری و اشتغالزایی افراد بیمار زیادی را با توجه به وعده های مدیرعامل این پروژه در چابهار خواهد داشت.
شجاعی ادامه داد: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در سال 86 آغاز شد و با اتمام فاز نخست آن در اواخر سال گذشته و افزایش ظرفیت بندر از 2.5 میلیون تن به 8.5 میلیون تن در سال تحول شگرفی در توسعه اقتصادی استان رقم خورد.
وی افزود: با نگاه ویژه دولت در اجرای طرح و تهیه اعتبار و تجهیزات مورد نیاز تسریع شد به گونه ای که پیشرفت طرح در این دولت بیش از 66 درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: با اجرای مجتمع پتروشیمی مکران با اعتبار مصوب 18 میلیارد دلار، چابهار به قطب سوم پتروشیمی کشور و هاب پتروشیمی جنوب شرق کشور تبدیل می شود.
مشاور عالی و جوان نماینده حوزه انتخابی چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند گفت: با تصویب طرح ساخت فرودگاه بین المللی چابهار در اردیبهشت سال گذشته این طرح مزایایی بسیاری نظیر رضایتمندی عمومی در توسعه صنعت گردشگری و گسترش مراودات تجاری با کشورهای منطقه را به همراه دارد.
انتهای پیام/
يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 450109
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *